Kiedy warto skorzystać z usług trenera personalnego?

Kiedy warto skorzystać z usług trenera personalnego?

Kiedy warto skorzystać z usług trenera personalnego?

W dzisiejszych czasach w dobie internetu, pokolenia ludzi ,,Z ?? to technologia jest jedynym źródłem służących do poszerzenia wiedzy, a w szczególności portale społecznościowe takie jak: Faceebok, Instagram czy Twitter. Spora część osób stwierdza, że wszystko wie i rozumie, ponieważ przeczytała post, zobaczyła zdjęcie czy obejrzała filmik instruktażowy pt. jak wykonać poprawnie ćwiczenie. Czas na szybkie sprostowanie! To nie jest wiarygodne źródło wiedzy!

Jeżeli Twoje ciało, sylwetka po trzech, sześciu miesiącach, a nawet roku ćwiczeń połączonym z trzymaniem planu żywieniowego wraz z suplementacją dalej wygląda tak samo lub zmiany są niezauważalne to znak, że potrzebujesz pomocy Trenera Personalnego. Jeżeli po roku czasu treningów, Twoja siła jest dalej na tym samy poziomie i nie ma żadnego progresu to znak, że potrzebujesz Trenera Personalnego, który odpowiednio zaprogramuje Twój sportowy tryb życia. Moim zdaniem najważniejsze jest postawienie sobie pytania ,,Jaki mam cel? ? Dla większości mężczyzn będzie to siła, masa oraz poziom testosteronu w górnej granicy ( jeśli trenujesz i dalej to nie jest to o czym marzysz zgłoś się do Trenera Personalnego). Dla większości kobiet, celem będzie fajna, wymodelowana pupa, wcięcie w talii i smukłe nogi (robisz tysiące przysiadów, martwy ciąg, a Twoje nogi/ mięśnie czworogłowe są większe niż u niejednego kulturysty, a pupa ? Wciąż nie taka o jakiej marzysz. To znak, że potrzebujesz trenera, gdyż źle aktywujesz mięśnie pośladkowe)

Dla wielu osób liczy się nie tylko wygląd, wielu z nas trenuje dla zdrowia i dobrego samopoczucia, a smukła sylwetka to jedynie efekt uboczny. W tym przypadku tak samo jak przy budowie potężnej masy mięśniowej czy w dążeniu do zredukowania zbędnej tkanki tłuszczowej powinnaś/eś zasięgnąć rady Trenera Personalnego. Trenujesz, nie koniecznie musi to byś siłownia, ale jakakolwiek inna aktywność fizyczna jak bieg, rower, trhiatlon, sporty walki; czujesz, że Twoja sprawność, wydolność nie wzrasta mimo, że trenujesz zaciekle, a w dodatku czasami odczuwasz ból czy dyskomfort. To znak, że popełniasz błędy, nie wzmacniasz słabych punktów, które są przeszkodą w drodze do celu, a więc? potrzebujesz Trenera Personalnego, który skieruje Cię na właściwy tor. Zbuduję z Tobą fundament i nauczy Cię właściwej techniki, dzięki której osiągniesz lepsze rezultaty, a przede wszystkim unikniesz kontuzji.

Trener personalny to dobry wybór dla osób początkujących.

Jak już wspominałem, w szeroko pojętym świecie social media jest zbyt dużo głupoty nie popartej badaniami, jak więc Influenserzy przekonują do (nie)swoich sposobów na super sylwetkę i szczęśliwe życie tak szerokie grono odbiorców? W większości na podstawie: na mnie zadziałało tzn., że musi działać! Polecam A.L. Pamiętaj, że każdy organizm jest inny, każdy z nas reaguje inaczej, każdy z nas wymaga indywidualnego podejścia; Jeżeli decydujesz się na współpracę z trenerem personalnym z uwagi na to, że potrzebujesz pomocy, aby zmienić swoją sylwetkę, poprawić stan zdrowia, nabrać energii, zacząć nowy rozdział - nie kupuj przysłowiowego kota w worku! Sprawdź dobrze: wykształcenie, doświadczenie i przede wszystkim wyniki pracy. Miarą dobrego trenera są jego podopieczni, a nie on sam. Trener personalny, który w ubiegły weekend odbył przyspieszony kurs trenera personalnego, a w następnym już startował na zawodach kulturystycznych, nie jest tym który Ci pomoże.

Trener Personalny to idealne rozwiązanie dla osób początkujących. Wprowadzi Cię w świat treningu. Nawet jeżeli masz problem z motywacją czy systematyką, nie pozwoli Ci na lenistwo. Sprawi, że z treningu na trening motywacja będzie rosła, a to wszystko tylko dzięki Twojej pracy, której efekty zaczną Cię pozytywnie zaskakiwać; Twoim zadaniem jest dokonanie właściwego wyboru. Wybierz dobrze!

Potrzebujesz większej motywacji do osiągnięcia wymarzonej sylwetki?

Dobry Trener personalny wskaże właściwą drogę, którą powinnaś/eś podążać, aby spełnić określone cele, a ponadto odpowiednio zmotywuje, abyś z tej drogi nigdy nie zrezygnował\a. Odpowiednie nastawienie, stan umysłu i ciągła motywacja to klucz do sukcesu. Oprócz ćwiczeń, jest wiele innych aspektów nad którymi trzeba pracować, które są ciężkie, ale nie niemożliwe do osiągnięcia. O czym należy pamiętać ? Mniej się stresować, więcej uśmiechać, wykonywać ćwiczenia z pełnym zaangażowaniem, skupiać się nad planem treningowym (a nie robić trening tylko po to, aby pokazać się w sportowym stroju na Insta). Kontakt z naturą uspokaja, spacer po lesie wycisza, a nie po galeriach handlowych. Odpowiednia jakość snu, aby nasze nadnercza się zregenerowały (między 23 a 1 w nocy, gdy sen jest głęboki); Z czasem motywacją stajesz się sam/a dla siebie, Twój wygląd i stan umysłu, napędza Ciebie pozytywną energią do dalszej pracy nad samym sobą!

Chcesz poprawić jakość swoich treningów?

Przyszedł czas stagnacji, trenujesz systematycznie, trzy/cztery razy w tygodniu, trzymasz się ściśle planu żywieniowego, a efektów Twojej pracy jak nie było tak nie ma. To znak, że potrzebujesz zmian, musisz mieć cel, jasno określony, zmienić wszystko co do tej pory robiłaś/eś. Nasz organizm jest wymagający, nie można go przystosować do jednego planu treningowego, żywieniowego, stylu życia (jeżeli oczekujemy progresu), aby się rozwijać potrzebne są zmiany, rotacje ciężarem, objętością, dostosowywanie diety do trybu życia i stanu zdrowia. Odpowiednio ułożony przez Trenera Personalnego program oraz periodyzacja, sprawi, że już po 3 miesiącach zauważysz zmiany i rezultaty współpracy. Trzy miesiące rzetelnej współpracy sprawią, że zobaczysz efekty, których nie osiągnąłeś/aś przez rok treningów bez odpowiedniej wiedzy i świadomości.

Jeżeli nie widzisz efektów, Twoje ciało się nie zmienia, a wręcz przeciwnie-wszystko idzie w złą stronę, to zacznij szukać dobrego trenera personalnego już dziś, pójdź na konsultacje, dowiedz się jak pracuje i czy jest konkretny oraz rzeczowy w swojej branży. Zainwestuj swój stracony czas i pieniądze w Trenera, który pokaże Tobie jak dokładnie i technicznie wykonywać ćwiczenia, nauczy Cie jak mądrze trenować, aby liczyła się nie ilość powtórzeń, a jakość danego ćwiczenia, a ciągła motywacja do wyznaczonego celu pomoże Ci w drodze po marzenia.

Mail: janickicoach@gmail.com
Fb: https://www.facebook.com/Piotr.Janicki.Trener.Personalny/

Leave a Comment

Facebook
Facebook
Facebook
Youtube
Youtube
Youtube
Instagram
Instagram
Instagram